HABERLER

İNTERNET’TE REKLAM VERMENİN AVANTAJLARI

Hayat hızlı. Reklam daha da hızlı. Geleneksel yöntemler hem çok bütçe gerektiriyor, hem de süresi çok kısıtlı. Bunun için, özellikle günümüzün markalaşma trendi ve bu trende bağlı olarak rekabet ortamının güçleştiği bir ortamda, Internette reklam vermek, hem daha uygun bütçeli hem de buna rağmen çok daha geniş bir kitleye ulaşmanın en avantajlı yoludur. Internet kullanımının ülkemizde gün geçtikçe büyük artışlar göstermesi de bunun cabası.
Her geçen gün artan Internet kullanımı, reklam dünyasının da gözlerinin kendisine çevrilmesini sağlamış bulunmaktadır.reel olarak ne kadar sektör varsa, artık sanal alemde kendisini iyiden iyiye göstermeye başladı. E-devlet bile gelişmişliğe yelken açmış bulunmakta. Milyonlarca dolarlık anlaşmalar da, 45 sayfalık bir kitap da, bir lavabo aç alımı dahi Internet üzerinden yapılmaya başlandı. Her sektörün bu sanal dünyada bir dükkan, bir mağaza, bir corner, devasa bir alışveriş merkezi açmış bulunmakta. Bu bağlamda, artık Internetten aciz kalmak kimsenin işine yaramamakta, aksine bir çok şey kaybettirmektedir. Buna kayıtsız kalmak, markanıza yapabileceğiniz en büyük kötülük olacaktır.
İster yazılı olsun, ister görüntülü medya olsun, bütün mecraların bileşimi haline gelen Internet reklamcılığı, etinden, sütünden, derisinden faydalanabilecek maksimum ölçülerde geri dönüş sağlayabilen bir mecra haline gelmiştir. Günde milyonlarca kişiye büyük bir rahatlıkla ulaşılabilecek bir konuma erişen Internet reklamcılığı,web sitesinden banner kullanımına, hyper text’lerden, e-mailing’lere, pop up’lardan, interaktif etkinliklere kadar geniş bir alanda kendisini göstermektedir.

Tarih: 12.05.2010

» 

Tüm Haberler